Chorvátsko  
   chorvátsko    |    dovolenka      mapa      doprava    |    zájazdy    |    lyžovanie    |    travel    |    reny   
 
 

Mapa župy Pazin

 
MAPA CHORVÁTSKO:
Mapa dovolenka
Mapa počasie
Mapa župy
   • Pazin
   • Rijeka
   • Gospič
   • Zadar
   • Šibenik
   • Split
   • Dubrovnik
   • Karlovac
   • Sisak
   • Záhreb
   • Krapina
   • Varaždin
   • Čakovec
   • Križevci
   • Bjelovar
   • Virovitica
   • Osijek
   • Požega
   • Slavonski Brod
   • Vukovar
Auto-mapa
Pomocník
Navigácia: Chorvátsko > Mapa > Župy > Pazin  
 
  klikacia mapa župy Pazin Istria  
•  01  Pazin Istarska župania
  02  Rijeka Primorsko-goranska
  03  Gospič Ličko-senjska
  04  Zadar Zadarská
  05  Šibenik Šibensko-kninska
  06  Split Splitsko-dalmatinska
  07  Dubrovník Dubrovačko
  08  Karlovac Karlovačka
  09  Sisak Sisačko-moslavačka
  10  Záhreb Zagrebačka
  11  Krapina Krapinsko-zagorska
  12  Varaždin Varaždinska
  13  Čakovec Medimurska
  14  Križevci Koprivnička-križevačka
  15  Bjelovar Bjelovarsko-bilogorska
  16  Virovitica Virovitičko-podravska
  17  Osijek Osječko-baranjska
  18  Požega Požeško-slavonska
  19  Slavonski Brod Brodsko-posavska
  20  Vukovar Vukovarsko-srijemska

Cestovanie Pazin - Istrijská župa

Istrijský cestovný ruch sa začal rozvíjať v šesťdesiatych rokoch minulého storočia. Hlavným znakom bola ponuka na princípe slnko a more, vznikli hotely a letoviská s 500 a až 1500 lôžkami pre výdatný cestovný ruch počas troch až štyroch mesiacov letnej sezóny. Masová turistika na Istrii a v celom Chorvátsku a Stredomorí občas ponúka kultúrne podujatia, väčšinou postráda atraktívnu zábavu. Napriek tomu, že začiatkom 21. st. sa snaží Istria priniesť nové segmenty turistickej ponuky (víno, cykloturistiku, zelený cestovný ruch atď), je súčasná situácia charakterizovaná len priemernou kvalitou, ktorá nestíha odpovedať na neustále nové požiadavky trhu.

Mestá a obce, turistické združenia, dovolenkové destinácie

Mestá: (10) - Buje, Buzet, Labin, Novigrad, Pazin, Poreč, Pula, Rovinj, Umag, Vodnjan.
Obce : (31) - Bale, Barban, Brtonigla, Cerovlje, Fažana, Funtana, Gračišće, Grožnjan, Kanfanar, Karojba, Kaštelir-Labinci, Kršan, Lanišće, Ližnjan, Lupoglav, Marčana, Medulin, Motovun, Oprtalj, Pićan, Raša, Sveti Lovreč, Sveta Nedelja, Sveti Petar u Šumi, Svetvinčenat, Tar, Tinjan, Višnjan, Vižinada, Vrsar, Žminj.

Mestá a obce:   Turistické združenie:   Destinácie:
Istrijská župa TZ Istra dovolenka Istria
mesto Pazin TZ Pazin dovolenka Pazin
mesto Buje TZ Buje dovolenka Buje
mesto Buzet TZ Buzet dovolenka Buzet
mesto Labin TZ Labin dovolenka Labin
mesto Novigrad TZ Novigrad dovolenka Novigrad
mesto Poreč TZ Poreč dovolenka Poreč
mesto Pula TZ Pula dovolenka Pula
mesto Rovinj TZ Rovinj dovolenka Rovinj
mesto Umag TZ Umag dovolenka Umag
mesto Vodnjan TZ Vodnjan dovolenka Vodnjan
obec Bale TZ Bale dovolenka Bale
obec Barban TZ Barban dovolenka Barban
obec Brtonigla TZ Brtonigla dovolenka Brtonigla
obec Cerovlje TZ Cerovlje dovolenka Cerovlje
obec Fažana TZ Fažana dovolenka Fažana
obec Funtana TZ Funtana dovolenka Funtana
obec Gračišće TZ Gračišće dovolenka Gračišće
obec Grožnjan TZ Grožnjan dovolenka Grožnjan
obec Kanfanar TZ Kanfanar dovolenka Kanfanar
obec Karojba TZ Karojba dovolenka Karojba
obec Kaštelir-Labinci TZ Kaštelir-Labinci dovolenka Kaštelir-Labinci
obec Kršan TZ Kršan dovolenka Kršan
obec Lanišće TZ Lanišće dovolenka Lanišće
obec Ližnjan TZ Ližnjan dovolenka Ližnjan
obec Lupoglav TZ Lupoglav dovolenka Lupoglav
obec Marčana TZ Marčana dovolenka Marčana
obec Medulin TZ Medulin dovolenka Medulin
obec Motovun TZ Motovun dovolenka Motovun
obec Oprtalj TZ Oprtalj dovolenka Oprtalj
obec Pićan TZ Pićan dovolenka Pićan
obec Raša TZ Raša dovolenka Raša
obec Sveti Lovreč TZ Sveti Lovreč dovolenka Sveti Lovreč
obec Sveta Nedelja TZ Sveta Nedelja dovolenka Sveta Nedelja
obec Sveti Petar u Šumi TZ Sveti Petar u Šumi dovolenka Sveti Petar u Šumi
obec Svetvinčenat TZ Svetvinčenat dovolenka Svetvinčenat
obec Tar TZ Tar dovolenka Tar
obec Tinjan TZ Tinjan dovolenka Tinjan
obec Višnjan TZ Višnjan dovolenka Višnjan
obec Vižinada TZ Vižinada dovolenka Vižinada
obec Vrsar TZ Vrsar dovolenka Vrsar
obec Žminj TZ Žminj dovolenka Žminj

Letoviská na Istrii

Istrijské pobrežie je známe svojimi letnými strediskami a jeho vnútrozemie ukrýva množstvo gastronomických, historických a kultúrnych skvostov. Extra panenský olivový olej, biele a červené vína najvyššej kvality, hľuzovky na úpätí Motovunu. Množstvo príležitostí na aktívnu dovolenku na Istrii, od cyklistiky a turistiky až po jazdu na koni. Destinácie na Istrii nechajú každého návštevníka vyraziť dych. Pozrite sa na množstvo miest, ktoré poskytnú nezabudnuteľný pobyt.
Letovisko:   Turistické združenie:   Destinácie:
Brijuni / Fažana NP Brijuni dovolenka Brijuni
Červar Porat / Poreč TZ Červar Porat dovolenka Červar Porat
Duga Uvala / Krnica TZ Duga Uvala dovolenka Duga Uvala
Rabac / Labin TZ Labin-Rabac dovolenka Rabac
Savudrija / Umag TZ Savudrija dovolenka Savudrija
Štinjan / Pula TZ Štinjan dovolenka Štinjan
Zambratija / Umag TZ Zambratija dovolenka Zambratija
Lanterna / Tar TZ Lanterna Lanterna
Banjole / Pula TZ Banjole Banjole
Premantura / Pula TZ Premantura Premantura

Prehľad miest

BUJE - región Buje-Buie sa rozprestiera medzi riekami Mirna a Dragonja, ktorá zároveň predstavuje hranicu so Slovinskom. Je to oblasť vlnitých kopcov pokrytých vinohradmi, olivovými hájmi a poliami posiatymi dubovými, čerešňovými a borovicovými lesmi a stredomorskými lúkami s divokým tymianom a jedľami a krasovým pásmom plným zaujímavých geologických javov. Dnes je celý región Buje-Buie najznámejšou vinohradníckou časťou Istrie s množstvom vínnych pivníc a usadlostí pre agroturistiku. V okolí sú krásne stredoveké mestá; najznámejšie sú Grožnjan-Grisignana, Momjan a Završje.

BUZET - sa nachádza na samom severe Istrie neďaleko hraníc so Slovinskom. Jeho historické jadro pochádzajúce zo stredoveku leží na kopci nad úrodným údolím najdlhšej istrijskej rieky – Mirny. Dnes je Buzet všeobecne známy ako „Mesto hľuzoviek“, pretože lesy pozdĺž rieky Mirna sú obzvlášť bohaté na túto božskú hľuzu.

LABiN - vo východnej časti Istrie, len tri kilometre od mora, leží stredoveké mesto Labin, dnes mesto známe početnými galériami a umelcami. Top pamiatkou je centrálne námestie s dokonale zachovanou loggiou a hlavnou mestskou bránou sv. Flóry zo 16. storočia. Nad bránou je mestský erb a benátsky lev, symbol benátskej nadvlády. Pri prechádzke mestom objavíte delo z rakúskeho obdobia a mnoho ďalších zaujímavých detailov.

NOViGRAD - turistické stredisko Novigrad-Cittanova leží na západnom pobreží Istrie, pýši sa pokojom, srdečnosťou a krásou. Novigrad-Cittanova s radosťou otvára svoje brány každému, jeho občania privítajú a pohostia každého návštevníka, ktorý sa snaží spríjemniť a spríjemniť chvíle strávené v meste s bohatým historickým a kultúrnym dedičstvom čo najviac.

PAZiN - je administratívnym centrom Istrijskej župy a už v 19. storočí sa pre svoju centrálnu polohu na polostrove, ale aj pre význam, začal nazývať „srdcom Istrie“. Fascinujúci obraz stredovekého hradu Pazin (Kaštel), ktorý sa nachádza na 130 m brale, pod ktorým sa rieka Pazinčica vlieva do Pazinskej jamy, inšpiroval známeho francúzskeho spisovateľa Julesa Verna ako kulisu pre časť jeho románu „Mathias Sandorf“, ktorý vyšiel v roku 1885.

POREČ - je mesto nachádzajúce sa v srdci západného pobrežia Istrie. Mesto kultúry, turizmu, športu a zábavy bolo mnohokrát ocenené za krásu verejných priestorov a čistotu. Mesto je staré takmer 2000 rokov a rozkladá sa okolo prístavu a severovýchodne od ostrova Sveti Nikola. Od 70. rokov 20. storočia patrí medzi najnavštevovanejšie turistické miesta v krajine a turistický ruch dominuje mestskej ekonomike.

PULA - najväčšie mesto na Istrijskom polostrove ponúka milovníkom kultúry množstvo atrakcií. Bohatý itinerár svojej tritisícročnej histórie, kde každý krok starým mestom je medzníkom, začína a končí pri rímskom amfiteátri.

ROViNJ - jedno z „najfotogenickejších“ miest v Stredozemnom mori, kedysi rybárske mestečko, dnes turistické letovisko. Vo vzdialenosti asi 40 km od Puly je Rovinj (Rovigno) už dlho známy ako mesto s priaznivými klimatickými vlastnosťami, jeho obyvatelia hrdí na túto dlhú tradíciu „bojujú“ o titul „zdravé mesto“. Ostatné je dielom prírody. Celé pobrežie so svojimi dvadsiatimi dvoma ostrovmi je oblasťou chráneného prírodného dedičstva.

UMAG - malé mesto a prístav na severozápadnom pobreží Istrie, predstavuje „bránu Chorvátska do Európy“. Umag-Umago má tiež povesť istrijského športového centra, keďže ako hostiteľ turnaja ATP už mnoho rokov láka špičkových svetových tenistov.

VODNJAN - v minulosti bolo mesto dôležitým centrom, a preto je dnes Vodnjan-Dignano zaujímavou destináciou najmä pre milovníkov umenia a kultúry. Prechádzka po starej časti mesta vás prekvapí množstvom budov z období gotika, renesancia a baroko. V rodinnom paláci Bettica, obľúbeného hradu postaveného v roku 1300, dnes sídli múzeum. Zaujímavý je farský kostol sv. Biagia, ktorého zvon je jednoznačne najvyšší na Istrii (62 metrov). V kostole sú zachované mumifikované telá svätých a zbierka relikvií.

Regióny na Istrii

Istrijské pobrežie je známe svojimi letnými strediskami a jeho vnútrozemie ukrýva množstvo gastronomických, historických a kultúrnych skvostov. Extra panenský olivový olej, biele a červené vína najvyššej kvality, hľuzovky na úpätí Motovunu. Množstvo príležitostí na aktívnu dovolenku na Istrii, od cyklistiky a turistiky až po jazdu na koni. Destinácie na Istrii každému návštevníkovi vyrazia dych. Pozrite sa na množstvo miest, ktoré poskytnú nezabudnuteľný pobyt:

1. Severná Istria

Umag, Novigrad, Buje a Brtonigla tvoria bránu do magickej krajiny zvanej Istria. Môžete si užiť asi 50 km nádherných pláží. Vo vnútrozemí, stojac na krasových terasách, môžete vidieť a cítiť more.
Letoviská severnej Istrie:
Umag, Novigrad, Buje, Brtonigla, Buzet, Oprtalj, Motovun, Grožnjan.

2. Región Poreč

Ak hľadáte aktivitu, pozoruhodné zážitky a bohaté kultúrne dedičstvo, Poreč so 100 ročnými skúsenosťami v pohostinstve a špičkovou turistickou ponukou je tým pravým miestom pre vás. Nenechajte si ujsť množstvo večierkov organizovaných v turistických dedinách a centre mesta. Zábava od východu do západu slnka.
Letoviská Poreč:
Poreč, Tar-Vabriga, Kaštelir-Labinci, Vižinada, Višnjan, Vrsar, Funtana.

3. Stredná Istria

Snová príroda, mýtická krajina a nádherné stredoveké mestá strednej Istrie v návštevníkovi prebudia hlboké potešenie. Stredná Istria patrí k vzácnym stredomorským regiónom s nedotknutou prírodou a bohatým dedičstvom. Početné zátoky a pahorky spájajú mnoho osád a vytvárajú prekrásne scenérie.
Letoviská Strednej Istrie:
Pazin, Barban.

4. Región Rovinj

Na západnom pobreží Istrie je najromantickejšie mesto Istrie - Rovinj. Správna destinácia pre tých, ktorí túžia po sentimentálnej atmosfére dávno stratených čias. Z dôvodu nedostatku miesta sú domy tesne postavené, ulice sú úzke a námestia sú malé, moderným staviteľstvom ešte nedotknuté.
Letoviská Rovinj:
Rovinj, Bale, Kanfanar, Žminj, Svetvinčenat.

5. Východná Istria

Kde sa zelené kopce stretávajú s morom, kde sa spája príroda a dedičstvo, tasm nájdete Labin a Rabac - raj pre umelcov. Staré stredoveké mesto Labin je plné umeleckých ateliérov. Tu sa môžete na umelecké diela nielen pozerať, ale ich aj prežívať.
Letoviská východnej Istrie:
Labin-Rabac, Raša, Kršan, Sveta Nedelja.

6. Región Pula/Medulin

Na vzniku tohto unikátneho mesta sa podieľali rôzne vrstvy histórie. Rímske chrámy vzdorujú barokovým palácom, rané kresťanské kostoly stoja tvárou v tvár rakúskym vilám a zvyšky stredovekých múrov sú prerezané starožitnými mestskými bránami..
Letoviská regiónu Pula/Medulin:
Pula, Medulin, Fažana, Vodnjan, Ližnjan, Marčana.

 
   
Mapa župy Chorvátsko
klikacia mapa regióny Chorvátska
doprava, letenky, dovolenka, ck
blog, zájazdy, počasie, lyžovanie
 
  Chorvátske župy
kraje regióny okresy Chorvátska
župy, župné mestá, linky na oficiálne
domovské stránky žúp, cestovanie
 
   
 
 

Partneri: Dovolenka | Taliansko | Lyžovanie Alpy | Zdravie
© 2009-2022 CK Reny Travel - chorvátsko-reny.sk
 
   
ISTRIA - Pazin KVARNER - Rijeka DALMÁCIA - Gospič DALMÁCIA - Zadar DALMÁCIA - Šibenik DALMÁCIA - Split DALMÁCIA - Dubrovník Karlovac - Karlovačka župania Sisak - Sisačko-moslavačka župania Zagreb - Zagrebačka  župania Krapina - Krapinsko-zagorska župania Varaždin - Varaždinska župania Čakovec - Medimurska župania Križevci - Koprivničko-križevačka župania Bjelovar - Bjelovarsko-bilogorska župania Virovitica - Virovitičko-podravska župania Osijek - Osječko-baranjska župania Požega - Požeško-slavonska župania Slavonski Brod - Brodsko-posavska župania Vukovar - Vukovarsko-srijemska župania mapa župy