Chorvátsko  
   chorvátsko    |    dovolenka      mapa      doprava    |    zájazdy    |    lyžovanie    |    travel    |    reny   
 
 

Mapa župy Virovitica

 
MAPA CHORVÁTSKO:
Mapa dovolenka
Mapa počasie
Mapa župy
   • Pazin
   • Rijeka
   • Gospič
   • Zadar
   • Šibenik
   • Split
   • Dubrovnik
   • Karlovac
   • Sisak
   • Záhreb
   • Krapina
   • Varaždin
   • Čakovec
   • Križevci
   • Bjelovar
   • Virovitica
   • Osijek
   • Požega
   • Slavonski Brod
   • Vukovar
Auto-mapa
Pomocník
Navigácia: Chorvátsko > Mapa > Župy > Virovitica  
 
  klikacia mapa župy Karlovac  
  01  Pazin Istarska župania
  02  Rijeka Primorsko-goranska
  03  Gospič Ličko-senjska
  04  Zadar Zadarská
  05  Šibenik Šibensko-kninska
  06  Split Splitsko-dalmatinska
  07  Dubrovník Dubrovačko
  08  Karlovac Karlovačka
  09  Sisak Sisačko-moslavačka
  10  Záhreb Zagrebačka
  11  Krapina Krapinsko-zagorska
  12  Varaždin Varaždinska
  13  Čakovec Medimurska
  14  Križevci Koprivnička-križevačka
  15  Bjelovar Bjelovarsko-bilogorska
•  16  Virovitica Virovitičko-podravska
  17  Osijek Osječko-baranjska
  18  Požega Požeško-slavonska
  19  Slavonski Brod Brodsko-posavska
  20  Vukovar Vukovarsko-srijemska

Cestovanie Virovitica - Viroviticko-podrávska župa

Viroviticko-podrávska župa je jednou z dvadsiatich chorvátskych žúp. Nachádza sa na severe Slavónie, tvorí časť hranice s Maďarskom. Hlavné mesto Virovitica leží na križovatke hlavných dopravných trás vedúcich zo severovýchodnej Európy k Jadranskému moru a zo západnej Európy k Čiernemu moru. Počtom obyvateľov 85.000 a rozlohou vyše 2.000 km2 patrí medzi malé župy.

Mestá a obce, turistické združenia, dovolenkové destinácie

Mestá: (3) - Orahovica, Slatina, Virovitica.
Obce : (13) - Crnac, Čačinci, Čađavica, Gradina, Lukač, Mikleuš, Nova Bukovica, Pitomača, Sopje, Suhopolje, Špišić Bukovica, Voćin, Zdenci.

Mestá a obce:   Turistické združenie:   Destinácie:
Viroviticko-podrávska župa TZ Slavonija a Podravina dovolenka Slavónsko
mesto Virovitica TZ Virovitica dovolenka Virovitica
mesto Orahovica TZ Orahovica dovolenka Orahovica
mesto Slatina TZ Slatina dovolenka Slatina
obec Crnac TZ Crnac dovolenka Crnac
obec Čačinci TZ Čačinci dovolenka Čačinci
obec Čađavica TZ Čađavica dovolenka Čađavica
obec Gradina TZ Gradina dovolenka Gradina
obec Lukač TZ Lukač dovolenka Lukač
obec Mikleuš TZ Mikleuš dovolenka Mikleuš
obec Nova Bukovica TZ Nova Bukovica dovolenka Nova Bukovica
obec Pitomača TZ Pitomača dovolenka Pitomača
obec Sopje TZ Sopje dovolenka Sopje
obec Suhopolje TZ Suhopolje dovolenka Suhopolje
obec Špišić Bukovica TZ Špišić Bukovica dovolenka Špišić Bukovica
obec Voćin TZ Voćin dovolenka Voćin
obec Zdenci TZ Zdenci dovolenka Zdenci

Mesto ORAHOVICA cestovný ruch v meste Orahovica sa začal rozvíjať v roku 1914, kedy založili "Spoločnosť pre skrášľovanie mesta a jeho okolia", preto má dlhú a bohatú tradíciu. To, čo robí Orahovicu cestovne zaujímavou je čistá a zachovalá príroda, kultúrne dedičstvo a pohostinnosť miestnych obyvateľov. Turisticky najzaujímavejšie lokality sú stredoveké zrúcaniny, ktoré sa nachádzajú asi 5 km juhovýchodne od mesta. Západne od Ružice leží staré mesto, je výzvou pre historikov a obľúbenou destináciou pre turistov. Na úpätí mesta leží jazero v blízkosti mesta Duzluk, ktoré je jednou z najatraktívnejších atrakcií v tejto časti Slavónie. Jazero má rozlohu 1 ha, nachádza sa v prostredí lesa, bolo vybudované v roku 1961, má vlastný zdroj čerstvej horskej vody.

V horskej oblasti Krndija, 8 km západne od Orahovica, sa nachádza dobre známy pravoslávny kláštor St. Nicholas. Kláštor bol postavený v roku 1594 na základoch kláštornej pustovne sv Augustiny. Kultúrnym významom kláštora sú zachované fresky, ktoré sú dielom slávnej moravskej maliarskej školy. Centrálnou kultúrnou a turistickou udalosťou mesta je určite "Orahovačka jar". Jedná sa o kultúrne - turistickú udalosť, ktorá sa oslavuje po dobu viac ako 30 rokov, a to vždy na začiatku júna s cieľom podporiť Orahovica v kultúrnej a turistickej oblasti tejto časti Slavónie. Táto akcia trvá týždeň, počas ktorého vystúpia folklórne súbory z celého Chorvátska a sveta. Kultúrne podujatia boli doplnené rôznym zábavným programom a športovými podujatiami.

Mesto SLATINA nemá žiadne veľké jednostranné atraktivity, ktoré dávajú pečať turistického produktu. Má len malé turistické aktivity a atrakcie, z ktorých možno do seba zapadajú a tvoria zaujímavý produkt cestovného ruchu. Upozorňujú na potenciál cestovného ruchu a verne zachytávajú krásu mesta Slatina a jeho okolia. Prechodom do nížin dochádza k stretnutiu rôznych ekosystémov, rieka Dráva, svahy pohoria Papuk tvoria základné obrysy a všeobecnejší obraz širšej metropolitnej oblasti Slatiny. Je bohatá na nedotknuté lesy, vinice obohacujúce svahy na kopcoch. Nebol považovaný za bohatého človeka, kto v dome nemal víno. Na miernych svahoch Papuku ľudia oddávna pestujú vínnu révu, pre fanúšikov vína tu boli zriadené vinárske chodníky pre turistické oživenie vinárskych oblastí regiónu.

Turistické akcie v okolí Slatiny predstavujú napríklad Slatinský karneval, ktorý sa koná vo februári a prináša veľké množstvo masiek, ktoré v sprievode rôznych masiek okupujú mesto. Slatinská folklórny festival sa koná poslednú nedeľu v apríli. Ukazuje bohatstvo a krásu krojov, piesní, tancov, tradície a dedičstvo. Originalita, zachovanie národných krojov a predstavenie oživujú spomienky na staré časy. A Ministerstvo kultúry uznalo význam tejto udalosti a prispieva naň. Ďalšie podujatia sú Slatinské leto, dni Milko Kelemena, Slatinská jeseň.

Mesto VIROVITICA významný rozvoj Virovitice sa začal v prvej polovici 18. storočia. K posilneniu hospodárskeho rozvoja tejto časti Podraviny prispel kráľ Karol VI, ktorý začal predávať pozemky zahraničným pánom. S príchodom vlády Márie Terézie, sa dostáva Virovitica feudálnej rodine Marka Pejačeviča a jeho potomkov. Pejačević dal vysušiť močiare Rogovac a vytvoriť veľké sady, chová ryby v umelých rybníkoch, popri ktorých boli založené aj dobre udržiavané vinice. V úsilí Pejačevića o zlepšenie majetku Virovitice po jeho smrti pokračovali i jeho synovia a vnuci. Anthony Pejačević začal stavať nové sídlo. V roku 1804 bol zámok dokončený jeho synom. Zámok s parkom sa nachádzajú v centre Virovitice a patria medzi najkrajšie kultúrne a historické dedičstvo kraja. Park je miestom zhromažďovania Virovitičanov, ktorí sem prichádzajú za oddychom v prírode. Stromy staré až 200 rokov obklopujú hrad, vyhlásený za prírodnú pamiatku.

 
   
Mapa župy Chorvátsko
klikacia mapa regióny Chorvátska
doprava, letenky, dovolenka, ck
blog, zájazdy, počasie, lyžovanie
 
  Chorvátske župy
kraje regióny okresy Chorvátska
župy, župné mestá, linky na oficiálne
domovské stránky žúp, cestovanie
 
   
 
 

Partneri: Dovolenka | Taliansko | Lyžovanie Alpy | Zdravie
© 2009-2022 CK Reny Travel - chorvátsko-reny.sk
 
   
ISTRIA - Pazin KVARNER - Rijeka DALMÁCIA - Gospič DALMÁCIA - Zadar DALMÁCIA - Šibenik DALMÁCIA - Split DALMÁCIA - Dubrovník Karlovac - Karlovačka župania Sisak - Sisačko-moslavačka župania Zagreb - Zagrebačka  župania Krapina - Krapinsko-zagorska župania Varaždin - Varaždinska župania Čakovec - Medimurska župania Križevci - Koprivničko-križevačka župania Bjelovar - Bjelovarsko-bilogorska župania Virovitica - Virovitičko-podravska župania Osijek - Osječko-baranjska župania Požega - Požeško-slavonska župania Slavonski Brod - Brodsko-posavska župania Vukovar - Vukovarsko-srijemska župania mapa župy