Chorvátsko  
   chorvátsko    |    dovolenka    |    mapa    |    doprava    |    zájazdy      lyžovanie      travel    |    reny   
 
chorvatsky pozdrav  

Lyžovanie Krasno

 
LYŽOVANIE:
Sljeme
Platak
Rudnik-Tršče
Bjelolasica
Čelimbaša
Begovo-Razdolje
Krasno
Petehovac-Delnice
Lička-Mukinje
Rezovačke-Krčevine
Tominac-Slatina
- - - - - - - - - - - - -
Lyžovanie mapa
Ivica Kostelič
Janica Kostelič
Lyžiarsky zväz HR
Svetový pohár
Bezpečnosť lyžovania
Lyže výstroj
Dámske lyže
Navigácia: Chorvátsko > Lyžovanie > Krasno  
 
Naše hodnotenie lyžovanie:  hodnotenie 3 z 5
Lyžiarske stredisko Krasno po rokoch pestávky prevzal do správy nový vlastník a od 2004 v Krasno opäť roztočili laná vlekov. Lyžiarske stredisko sa nachádza v nadmorskej výške 840-950m. Prístup do Krasno Polje je z dvoch smerov, Ak prichádzate od mora, je potrebné odbočiť v Sveti Juraj z hlavnej cesty smerom na Krásno a stúpať nahor cestou, ktorá je pravidelne v zime udržiavaná. Sveti Juraj je vzdialený 23 km a z vnútrozemia z diaľnice A1 odbočka Otočac cez obec Švica je vzdialená od Krasna 21 km a po pol hodinke môžete pripínať na nohy lyže. Dbajte na bezpečnosť lyžovania, naštudujte si biely kódex.

Na parkovisku sa nachádzajú predovšetkým autá zo Zadaru a Rijeky, niektoré aj zo vzdialenejších oblastí. Počet víkendových návštevníkov počas slnečných dní dosahuje štvorciferné číslo, ale väčšina detí sa len sánkuje, na vleku je primerané množstvo lyžiarov. Okrem hlavných lyžiarskych vlekov, môžu začiatočníci použiť dopravník dĺžky 150 metrov. Plánuje sa predĺženie vleku o 500m, čo by malo priniesť kvalitnejšie zjazdovky s dĺžkou 1000m. Zaujímavé umiestnenie lyžiarskeho strediska neďaleko mora by mohlo zaujať zahraničných investorov, ktorí by Krasno premenili na peknú malú lyžiarsku oázu. Výstavba je zatiaľ v štádiu plánov, ktoré budú musieť čakať na zahraničné investície a na prekonanie zložitých predpisov.

Z vrcholovej stanice vleku vedie niekoľko tratí, po prvých 100m sa zjazdovka rozvetvuje na kratšiu a dlhšiu verziu. Katšia meria 500 metrov a dlhšia 660 metrov, celkom je v Krasno k dispozícii 1,6 km trati. To postačuje len pre príležitostné jednodňové či víkendové lyžovanie. Trasy sú modrého charakteru s nádychom červenej a nepredstavujú problém pre začiatočníkov, zatiaľ čo zdatnejší lyžiari môžu pohľadať neupravené terény na príležitostné lyžovanie v prípade dostatku prírodného snehu mimo zjazdoviek. Závislosť na prírodnom snehu podmieňuje začiatok a koniec sezóny ako aj stav tratí.

Počas kvalitnej zimy a dostatočného sneženia býva stredisko otvorené koncom decembra a lyžovanie Krasno trvá 60 až 80 dní. Rezort vlastní jedno prenosné snežné delo, ale problémy s vybudovaním bazénu s vodou neumoňujú výrobu umelého sneh. Zjadovky sú vďaka trávnatému povrchu používané aj aj pri minimálnej snehovej pokrývke, čo má za následky nepríjemné škrabance na sklzniciac lyží. Ideálne je mať v zálohe aj niečo staršie, lyže do nepohody, hovorí sa im "kameňolomky", alebo si lyže požičiate v miestnej požičovni. Do neďalekej oblasti národného Parku Plitvické jazerá si môžete odskočiť na lyžovačku v stredisku Lička-Mukinje, ktoré disponuje aj osvetlením na večerné lyžovanie

prevádzkový čas 9 - 16 hod každý deň pri priaznivej snehovej pokrývke. Lyžiarsky vlek dĺžky 450 metrov má prevýšenie 110 metrov a prepraví 600 lyžiarov za hodinu. V stredisku sa nachádza bufet s občerstvením. Celodenný skipass pre dospelého cca 50 Kn, detský 30 Kn.

Mapa lyžiarskeho strediska Krasno

Lyžiarske stredisko Krasno sa nachádza iba 12 kilometrov vzdušnou čiarou od mora.

Zobraziť Chorvátsko lyžovanie na väčšej mape

 
    Lyžovanie Chorvátsko
lyžovanie s výhľadom na more
lyžiarske strediská v Chorvátsku
legendy svetového lyžovania
 
 
 

Partneri: Dovolenka | Taliansko | Lyžovanie Alpy | Zdravie
© 2009-2022 CK Reny Travel - chorvátsko-reny.sk